tralki metalowe

Tralki metalowe

Tralki do balustrad – proste czy dekoracyjne?

Nieodłącznym elementem każdej poręczy oraz balustrady są tralki metalowe. Mamy do wyboru wiele kombinacji. Dostępne są zarówno propozycje proste, jak i nieco bardziej skomplikowane, dekoracyjne i ozdobne. Które wybrać? Proste, do których będą pasować rozety kute czy zdobione?

Tralki – co to jest?

Tralki to pionowe elementy, które umieszcza się przy balustradach i poręczach w równych odstępach, aby stanowiły stylistyczne i dekoracyjne uzupełnienie konstrukcji. Największą popularnością cieszą się metalowe tralki do balustrad, ze względu na trwałość materiału, jak i jego atrakcyjny wygląd. Ponadto, metal daje możliwość stworzenia tralek zarówno prostych i nowoczesnych, jak i dekoracyjnych i bardzo ozdobnych.

Tralki jako ozdoba

Dzięki temu, że metal jest stosunkowo lekkim materiałem, pozwala na zastosowanie dodatkowych elementów ozdobnych. Dzięki temu tralka może wyróżniać się i wpływać na atrakcyjność balustrady. Może mieć różny kształt, wygląd, jak i rozmiar. Najczęściej ozdobne elementy umieszczane są w środkowych częściach tralki. Można na przykład spotkać tralki, które swoim kształtem przypominają literę S.

Minimalizm w tralkach

Jeżeli jednak chcesz, aby tralka prezentowała się bardziej stonowanie i klasycznie, może być prosta. Jako element dekoracyjny można do niej dobrać natomiast małe kule. Niby mały, nieznaczący element, a już konstrukcja nie będzie zbyt prosta. Proste tralki mają swój urok i zdecydowanie sprawdzą się świetnie we wnętrzach minimalistycznych. Tam, gdzie przesadza i mocno zdobione wyroby kute nie są zbyt dobrym wyborem.

Tralki robiące wrażenie

Dla osób, które lubią elementy mocno rzucające się w oczy oraz takie, które na pierwszy rzut oka robią wrażenie, najlepsze będą tralki z elementami ozdobnymi. Same tralki mogą mieć skręcaną konstrukcję. Można je uzupełnić o dodatkowe ozdoby kute, na przykład w postaci metalowych kwiatów czy też liści. Cała konstrukcja nie dość, że jest trwała i wytrzymała, to jeszcze nie można obok niej przejść obojętnie. Zdecydowanie, jeżeli chcesz właśnie taki efekt osiągnąć, postaw na mocno zdobione tralki. Sprawią one, że balustrada będzie się wyróżniała, zwracała uwagę, a przy tym będzie pięknie ozdabiała wnętrze domu lub teren zewnętrzny.

Stawiając na wyroby kute masz pewność, że będą one prezentowały się atrakcyjnie. Do tego będą trwałe, a przy tym nie będzie się miało żadnych problemów z dbaniem o ich czystość. Na takie elementy warto stawiać, bez dwóch zdań.